European Society for Animal Assisted Therapy

ESSAT je jedinou Evropskou zastřešující asociací pro výkon terapie za asistence zvířat. Organizace byla založena v roce 2004 u příležitosti konání mezinárodního Sympozia o terapii za asistence zvířat- Tiere als Therapie  ve Vídni. Snahou společnosti je propagace terapie za asistence zvířat, podpora výzkumu a dalšího vývoje v oblasti terapie a především tvorba základních standardů a pravidel praktikování terapie za asistence zvířat. Jako zásadní úkol si organizace předsevzala profesionalizaci terapie a rozvoj vzdělávání osob terapii provádějících. Organizace navrhuje metodiku odborného vzdělávání osob, jenž terapii provádějí a také metodicky tuto přípravu koordinuje. Asociace je jedinou zastřešující organizací v Evropě tohoto druhu.

 
 

Občanské sdružení Hafík je od roku 2008 jedinou organizací v ČR, která je členem ESAAT a také jediná organizace, jenž v roce 2010 získala akreditaci pro oblast přípravy a vzdělávání canisterapeutických týmů (které po absolvování vzdělávání realizují aktivity, edukaci a terapii za asistence psa).

 

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím