7. Dětský canisterapeutický tábor

7. dětský canisterapeutický tábor
V termínu od 4. – 11. 8. 2018 se areál Buková u Olešnice nedaleko Nových Hradů stala základnou pro letní tábor, který každoročně pořádá Výcvikové canisterapeutické sdružení Hafík, z. s.  Letos se ho zúčastnilo 20 dětí (10 dětí z intaktní společnosti, 10 dětí se specifickými potřebami), 16 vedoucích a psovodů, 2 bezva kuchaři, a dokonce rekordních 12 pejsků.
   Děti čekala celotáborová hra, jejímž tématem bylo Dobrodružství lišky Matyldy. Cílem bylo pozitivní využití volného času a výchova k hodnotám přátelství, spolupráce, altruismu a obětavosti. Všechny činnosti této etapové hry byly zaměřeny na konkrétní pomoc druhému člověku, který se nachází v nouzi. Mezi dětmi velmi oblíbené integrační hry daly všem účastníkům tábora možnost nahlédnout do problematiky dětí se speciálními potřebami. Manipulace s invalidním vozíkem, berlemi, sluchové pexeso, základy znakového jazyka či hra zprostředkující dětem sociálně znevýhodňující prostředí, byly pro všechny velmi přínosné a poutavé.  Další podstatnou součástí etapových her byla environmentální výchova zaměřená tentokrát na třídění odpadů, šetrné chování k přírodě a poznávání života v ní.
   Jednotlivé etapy nabízely celou řadu pestrých aktivit – hrálo se lesní pexeso, vyráběly se nádoby na třídění odpadu, který děti našly v lese, kreslila se mapa okolí, vytvářely se hračky z přírodních materiálů. Děti si jako památku na tábor vyrobily tradiční táborová trička a nově i lžičky z fimo hmoty.
   Nedílnou součástí programů byly různé typy canis aktivit s pejsky. Děti měly možnost získat nové informace v oblasti péče o psa, zásad správné výživy psů, veterinární péče apod. Psi byli přítomni veškerým táborovým aktivitám a staly se tak z nich právoplatní táboroví a oddíloví kamarádi. 
   Pobyt byl obohacen i o externí program. Letos nás opět navštívil Ing. Jan Nový z Českého nadačního fondu pro vydru a přivezl s sebou celou řadu zajímavých zvířat – netopýra, sovy, ježka, užovku. Dále děti nahlédly do tajů policejní kynologie, tvořily s paní Burešovou obrazy pomocí bublifuků a svezly se v Benecyklu, který tahal nejen poník Tacco, ale i oblíbený fousek Cipísek ☺
   I přes tropická vedra jsme si všichni týden v krásné přírodě moc užili a už se těšíme na další ročník.

   Rádi bychom touto cestou poděkovali našim sponzorům, bez kterých by realizace 7. canisterapeutického tábora nebyla možná. Naše díky patří Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy; panu Ing. Zdeňku Eisertovi – K + K Břilice; JUDr. Zdeňkovi Drtinovi, Ph.D.; firmě Agro-la; panu Ivo Pokornému a panu Karlovi Vlčkovi – Centrum digitálního tisku; panu Miloslavovi Ouředníkovi, Lázním Aurora; Papírnictví Jana Chmelová.

Děkujeme 

Vaši Hafíci

 

Další fotografie z tábora zde: Buková 2018

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím